Usługi

Menu

Profilaktyka

Zapobieganie jest z pewnością łatwiejsze niż leczenie! Przestrzeganie zaleceń profilaktycznych pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, eliminuje dyskomfort spowodowany zabiegami stomatologicznymi. Po każdym posiłku resztki jedzenia pozostające na i między zębami sprzyjają powstawaniu i osadzaniu się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego. Czynniki te wpływają na rozwój próchnicy, chorób dziąseł i w konsekwencji mogą prowadzić do utraty zębów. Dobór odpowiedniej szczotki, preparatów higienizacyjnych i leczniczych, nitki dentystycznej oraz szereg profesjonalnych zabiegów pozwala na utrzymanie zdrowych dziąseł oraz zębów wolnych od próchnicy.

Menu

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna dotyczy zabiegów stomatologicznych, stosowanych w celu poprawy ogólnej estetyki uśmiechu. Piękny uśmiech ma wpływ na pewność siebie, poczucie własnej wartości i udane relacje osobiste. Nowoczesne i innowacyjne technologie stomatologiczne dały nam narzędzia, aby przywrócić naturalny i biały uśmiech. Nie od dziś wiadomo, że piękny uśmiech jest gwarancją sukcesu.

Menu

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szereg zabiegów polegających na wyeliminowaniu ognisk zapalnych, jak również diagnostykę i leczenie przedprotetyczne. Najlepsze na rynku znieczulenia pozwalają na wykonanie bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów u pacjentów zdrowych, jak również obciążonych chorobami ogólnoustrojowymi. Niezmierna ważna dla mnie jest opieka przed i po zabiegu. Na wizycie udzielone są wyczerpujące informacje dotyczące planu leczenia, alternatywnych metod, skutków zaniechania leczenia oraz możliwych powikłaniach. Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych pozwala zminimalizować niepotrzebny ból, infekcje oraz obrzęk.

Menu

Stomatologia dziecięca

Zdrowie jamy ustnej Twojego dziecka jest integralną częścią ogólnego stanu zdrowia. Pedodoncja obejmuje szereg zabiegów profilaktycznych i leczniczych wykonywanych u dzieci od najmłodszych lat. Wczesna opieka stomatologiczna, przynosi korzyści zdrowotne w przyszłości.

Menu

Endodoncja

W przypadku gdy dojdzie do infekcji części żywej zęba ( miazgi ), leczeniem z wyboru staję się leczenie kanałowe ( tzn. endodontyczne ). Zabieg polega na usunięciu z systemu kanałów korzeniowych chorobowo zmienionej miazgi, przemyciu preparatami bakteriobójczymi oraz szczelnym wypełnieniu odpowiednim materiałem. Leczenie wykonywane jest w specjalnej gumie ( koferdam ), która izoluje pole zabiegowe, nie dopuszczając tym samym do reinfekcji kanałów. Dzięki urządzeniom, które elektronicznie wyznaczają długość kanałów korzeniowych, leczenie kanałowe stało się bezpiecznym zabiegiem u kobiet w ciąży.

Menu

Periodontologia

Jest dziedziną stomatologii, która koncentruje się na strukturach podporowych zęba. Tkanki te obejmują dziąsła, ozębną ( więzadła zęba), cement oraz kość wyrostka zębodołowego. Stany zapalne dziąseł i przyzębia są często przyczyną utraty zębów (paradontoza) oraz progresji chorób ogólnych. Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi choroby jest nieprawidłowa oraz niewystarczająca higiena jamy ustnej, palenie papierosów, niewłaściwa dieta, choroby ogólnoustrojowe oraz zmniejszenie odporności organizmu. Niepokojącymi symptomami stanów zapalnych przyzębia są : rozpulchnione i krwawiące dziąsła, zmiany o charakterze nadżerek, stany ropne, rozchwianie zębów. Szereg zabiegów ma uchronić pacjenta przed utratą zębów oraz progresją chorób ogólnych. Pozwala również zachować stabilność wyników leczenia zachowawczego, protetycznego i ortodontycznego.

Menu

Wybielanie

Profesjonalne wybielanie w gabinecie pozwala uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, w sposób bezpieczny i efektywny. Metoda, którą polecam jest to system przezroczystych nakładek, indywidualnie dostosowanych do pacjenta. Elastyczność materiału oraz nieduży zasięg sprawia, że wybielanie nie jest uciążliwe. Podczas wizyty szczegółowo zostaje omówiony sposób nakładania, aplikowania żelu oraz czas jego stosowania. Podczas wybielania może wystąpić nieznaczna nadwrażliwość, która jest zjawiskiem przemijającym. Preparat wybielający nie wpływa na zmianę koloru wypełnień oraz prac protetycznych.

Menu

Protetyka

PGłównym zadaniem protetyki jest odtworzenie utraconych tkanek zęba oraz rekonstrukcja częściowych i całkowitych braków zębowych. Utrata nawet jednego zęba może spowodować przemieszczenie zębów sąsiednich, zanik kości, dolegliwości bólowe ze strony stawu skroniowo – żuchwowego, jak również defekt kosmetyczny. Dynamiczny rozwój tej dziedziny stomatologii, pozwala na odtworzenie naturalnego uśmiechu, zapewniając komfort i funkcjonalność.

Menu

Miejsca, w których
możesz umówić się na wizytę:

AURIDENT Centrum Stomatologiczne

ul. Skwierzyńska 26b - 28a

tel. (+48 71) 34 126 04

kom. (+48) 601 084 886

Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne DENS

ul. Łaciarska 5/1F

50-104 Wrocław

tel. (+48 71) 34 478 33

kom. (+48) 510 052 679

ul.Gwarecka 2a

54-143 Wrocław

tel. (+48 71) 37 394 22

Menu

Mapa

AURIDENT Centrum Stomatologiczne

ul. Skwierzyńska 26b - 28a

Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne DENS

ul. Łaciarska 5/1F

50-104 Wrocław

Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne DENS

ul.Gwarecka 2a

54-143 Wrocław